Tavs gids – pavasara skapja tīrīšanā!

Pavasaris ar savu svaigumu un zaļumu parādīšanos gandrīz katram cilvēkam liek mesties pie plauktu un skapīšu kārtošanas, lai izrevidētu visu pa ziemu iekrāto. Ļoti svarīgs punkts kārtošanas skrējienā – skapis

It kā tikai mēbele, kas uzglabā mūsu drēbes. Taču tā ir vieta, kur pieejot no rīta – Tu izvēlies savu dienas sajūtu! Un, ja skapja saturs Tev nerada prieku… tad šis raksts, jo īpaši ir jāņem vērā!

Stilistes Evijas Briedes – Blūmas zelta ieteikumi un 10 mītu gids

 Raksts, ko izlasīt, apdomāt un mūžīgi mūžos- ievērot!

Jā, ir tāda lieta, kā “BĀZES GARDEROBE” un ieteicamās lietas, kas palīdz veidot komplektus un padarīt garderobi funkcionālāku. BET – viena recepte neder visiem! Ja bāze ir balta kreklblūze, bet tu to tā arī neesi uzvilkusi 3 gadus – varbūt tās vietā tev vajag baltu bītleni vai T-kreklu, kas tieši tik pat labi kombinējās ar citiem apģērbiem un tiešām arī tiks uzvilkts!


Nu – kā, lai izmet vai atdod ko tādu, par ko daudz samaksāts? Tam taču ir vērtība! Jautājums tikai… Kāda vēl, ja ne cenā? Kas tieši liek šo lietu tev paturēt? Lielākoties žēlums par iztērēto naudu. Mums nereti šķiet, ka dārgs- tas nozīmē statusu vai kvalitāti, bet ne vienmēr. Un nav jau vienmēr jādod prom tāpat vien… pārdod!


“Apģērbs ir tik skaists un praktiski jauns! Vispār neesmu vilkusi, bet der – izmērs mans! Uz kurieni vilkt? Uz “košākā kleita pasaulē” ballīti vai kādām bērēm? Nav ne jausmas, bet gan jau pienāks tāda reize, ka tieši šo man vajadzēs. Nekad jau neko nevar zināt…” Vai izklausās pazīstami? Negaidi īsto brīdi – veido garderobi funkcionālu šeit un tagad!


Skaties uz to tā – Tu taču nelauzīsi speciāli kāju, ja kāds uzdāvinās kruķus? Atdotās un dāvinātās lietas veido 80% no tā, ko stlists revīzijā parasti “izmet” no Tava skapja. Bez jebkāda sentimenta un tolerances – ja nav, tad nav. Ja vieta atļauj un dāvana mīļa, glabā atsevišķā kastē kā piemiņu, bet nenoslogo skapi ar lietām, kas Tev neder.


“Šajā džemperītī bija pirmais skūpsts, šī kleita man bija Parīzē pirms gadiem desmit. Šie džinsi bija mani mīļākie, kad vēl biju jauna un tieva…” utt. Lietas, no kurām nav nekādas jēgas, bet tik skaistas atmiņas… Pašķirsti bilžu albūmus un liec to apģērbu kastē bēniņos, ja tik ļoti svarīgs! 🙂


Mānīgā ilūzija par apģērbu un mūsu pašu spējām. Ja apģērbs fiziski vairs neder, vienalga, par mazu, par lielu, spiež vai karājas – ja neesi gatava to pāršūt- ņem laukā no skapja! Nav tāda “perfektā izmēra”. Fakts ir tāds- cilvēks labāk izskatīsies SAVA izmēra drēbēs, ne iespīlēts izmērā, kurā gribētu iespiesties!


Nevar nepiekrist. Mode atgriežas, bet parasti citos materiālos un izpildījumā. Ja apģērbs izskatās kā “ar kājām no deviņdesmitajiem atnācis”, izbalējis, nejauka materiāla vai ar naftalīna smaciņu klāt… Nē!

(Te gan runa nav par kvalitatīvām “vintage” lietām)


Vai Tu to darīsi? Tiešām? 🙂 Drēbes, kam ir ļoti maz funkciju un kāds īpašs raksts vai cita “fīča”, kas neļauj viegli komplektēties ar citiem apģērbiem Tavā skapī… Paņem par daudz enerģijas – NEXT!


“Stāv skapī jau gadus trīs, pat ar visu cenu birku. Neesmu uzvilkusi, nav ne jausmas kad, kur un ar ko savilkt, bet nevar izmest… Tiiiik skaists! Un jauns. Feins materiāls un tā krāsa… Iedomājies cik es feini izskatītos ar šo…”

Jā, ja valkātu!!! Vai nu plēs nost birku un VELC, vai dod draudzenei. Pārdod!!!


Nu, tad tiksimies pēc gada! Visas nesezonas lietas glabā kastēs vai vakuuma maisos ar uzrakstiem, bet no skapja ārā! Tās neaizņems vietu un neradīs pārbāztības sajūtu.

Vēl pāris Evijas Briedes- Blūmas padomi veiksmīgākai skapja kārtības uzturēšanai:

Meklē vēl citus Evijas padomus viņas INSTAGRAM kontā: